Chorus – Locuri de muncă disponibile

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră - Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați

💼 Alătură-te echipei Chorus!

    Alege ce ți se potrivește din lista de joburi disponibilă:

    ⮞ Programator Departament IT

    ⮞ Inginer Soluții Cablare Structurată

    ⮞ Inginer tehnico-comercial

    Chorus este o companie de solutii electrice complete pentru tehnologii energetice si de automatizari, cu o vasta experienta in domeniu si intentii generoase de viitor.

    Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica, in care sa te dezvolti atat profesional cat si personal, aplica pentru acest job si poti fi alaturi de noi!

    Inginer tehnico-comercial

    Atributii:
    Asigura suportul tehnic si ofera solutii.
    Mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu.
    Activeaza noi clienti, proiecte pe ruta alocata.
    Negociaza contractele cu clientii din portofoliu.
    Realizeaza obiectivele propuse.
    Efectueaza studii de piata privind potentialii clienti si concurenta.
    Alte responsabilitati conform fisei post.

    Cerinte:
    Studii de specialitate
    Profil Electric.
    Specializari: Inginerie Electrica, Actionari Electrice, Electrotehnica, Electromecanica, Energetica, Automatica.
    Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in companie.
    Persoana dinamica, sociabila, comunicativa, spirit de echipa.
    Abilitati de negociere, tehnice, bun organizator.
    Constituie un avantaj experienta de vanzari material electric.
    Permis auto de minim 2 ani.

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    Pachet salarial foarte atractiv.
    Masina si telefon mobil de serviciu.
    Mediu profesional competitiv.

    Programator Departament IT

    Cerinte:
    Studii superioare in domeniul IT.
    Cunostinte de programare C#, MS SQL, .NET
    Adaptare la diverse framework-uri.
    Cunostinte programare WEB, PHP, CSS si marketing on line
    Cunoasterea limbii engleze.
    Persoana creativa, disponibila sa invete si sa se adapteze la schimbari.
    Dorinta de a se integra intr-o echipa de profesionisti.
    Constituie un avantaj experienta in programarea sistemelor de tip ERP si/sau CRM.

    Responsabilitati:
    Dezvolta programe software la solicitare, pe baza unor proiecte organizate.
    Intretine si testeaza programele dezvoltate.
    Creeaza site web si il actualizeaza continuu.
    Ofera suport, modeleaza si implementeaza cerintele, procesele si fluxurile de date solicitate de departamentele din cadrul companiei.

    Oferta:
    Mediu de lucru profesional competitiv.
    Oportunitati de dezvoltare profesionala.

    Inginer Solutii Cablare Structurata

    Cerinte:
    Studii superioare tehnice
    Specializari: Electrotehnica, Electronica de putere, Telecomunicatii, Automatica, Inginerie Electrica
    Cunostinte actualizate despre implementarea solutiilor pasive de cablare structurata cu performante superioare.
    Persoana dinamica, atenta la detalii, perseverenta, cu spirit de echipa, initiativa
    Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
    Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in cadrul companiei
    Permis auto de minim 2 ani

    Atributii:
    Monitorizeaza ofertele si proiectele de telecom
    Impreuna cu echipa de ingineri ofera solutii complete de cablare structurata inclusiv rack-uri, cabluri de date si accesorii de cablare structurata.
    Propune solutii complete de Networking si VDI, clientilor companiei
    Participa la indeplinirea atributiilor generale privind vanzarea produselor companiei.
    Alte atributii conform fisei post.

    Pachet salarial foarte atractiv
    Masina si telefon mobil de serviciu
    Mediu profesional competitiv
    Oportunitati de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti

    Cei interesați, pot trimite CV-ul la adresa de e- mail marina.ropotan@chorus.ro.

    Faci un comentariu sau dai un răspuns?

    Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *