💼 Alătură-te echipei Moveos!

    Alege ce ți se potrivește din lista de joburi disponibilă:

    ⮞ TEHNICIAN MENTENANȚĂ

    ⮞ INGINER AUTOMATIST

    ⮞  OPERATOR PRODUCȚIE

    TEHNICIAN MENTENANȚĂ

    Responsabilități și sarcini:

    – Realizează mentenanța preventivă la echipamente

    – Participă la remedierea defectelor apărute

    – Examinează alegerile tehnice propuse și caută eventuale elementele complementare realizării lor

    – Informează ierarhic despre funcționarea sistemului și problemele existente

    – Participă la validarea alegerilor tehnice reținute,  la lucraările de punere în funcțiune și la reglarea utilajelor noi/reparate, aplicând tehnicile specifice meseriei

    – Participă alături de specialiștii de nivel superior la intervenții de depanare la toate mijloacele sistemului care lucrează în regim automatizat

    – Asigură montarea echipamentelor, participă la stabilirea amplasamentului, precum și la reglajul acestora, utilizând tehnici complexe

    – Participă la urmarirea lucrărilor aflate în execuție, punere la punct, reglaje, recepție

    – Efectuează depanări hidraulice, mecanice și electrice la echipamentele care compun sistemul de securitate

    Profil candidat:

    – Studii medii de specialitate (electronică, electrotehnică și pneumatică)

    – Experiență în domeniu minim 1 an

    – Cunotinte in domeniul electric, electronic, mecanic, hydraulic si pneumatic

    – Cunoștințe utilizare PC

    – Seriozitate, atenție la detalii și simț organizatoric

    – Dinamic, gândire analitică

    – Spirit de inițiativă, confidențialitate

    – Lucrul în echipă, profesionalism

    – Permis de conducere B

    – Program flexibil, disponibilitate pentru relocare în Lugoj

    Pentru detalii legate de job, ne găsești la

    0726 33 66 11 / virgil.costescu@moveos.ro

    INGINER AUTOMATIST

    • Coordonează activitățile de reparații și întreținere necesare menținerii echipamentelor din secția de producție în stare de funcționare

    • Se documentează, verifică și implementează operații de mentenanță în vederea obținerii celui mai scăzut cost de producție posibil, pentru îmbunătățirea productivității și proceselor tehnologice

    • Întocmește proceduri de lucru și se asigură de respectarea acestora

    • Supraveghează și participă la procesul de instalare a utilajelor și echipamentelor noi

    • Certifică și întreține lista în format electronic a liniilor, echipamentelor, pieselor de rezervă, cu schimbările/ultimele defecțiuni și analiza cauzelor acestora

    • Întocmește planul anual de întreținere pe baza planului de producție

    • Raportează conducerii, prin rapoarte periodice, situația operativă și diverse probleme ce ar putea fi de interes

    • Colaborează cu celelalte departamente în vederea dezvoltării, implementării și îmbunătățirii procesului tehnologic, diverselor utilaje și echipamente

    • Stimulează obținerea de sugestii din partea angajaților, referitoare la îmbunătățirea procesului de producție, calitate, securitate și/sau control, costuri de producție

    • Stabilește responsabilitățile personalului din subordine, prin definirea acestora în fișa postului

    • studii superioare tehnice, specializarea automatizări fiind obligatorie

    • cunoștințe despre PLC, instrumentație, precum și software de specialitate

    • cunostințe de limba engleză

    • abilități de utilizare a calculatorului : MsOfficePro, MsProject, etc.

    • carnet de conducere categoria B

    • abilități de comunicare, organizare, spirit de lucru în echipă, calități de lider

    • program flexibil, disponibilitate pentru relocare în Lugoj

    Oferim:

    • Oportunitate de dezvoltare profesională

    • Pachet de beneficii motivant

    • Mediu de lucru dinamic

    • Stabilitate

    OPERATOR PRODUCȚIE în BRAȘOV!

    Cerințe:

    – experiență în producție

    – dexteritate manuală și atenție la detalii

    – adaptabil, responsabil și receptiv

    – disponibilitate pentru muncă în schimburi (3 schimburi)

    Beneficii:

    – salariu atractiv

    – un loc de munca stabil și sigur

    – transport asigurat

    – formare și dezvoltare profesională

    – mediu de lucru dinamic

    – asistență pe tot parcursul colaborării

    Contactează-ne pentru detalii la:

    0799 903 940

    0730 277 211

    0790 007 763

    0799 310 334

    0 comentarii

    Lasă un răspuns

    Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *