PEPSICO – Locuri de muncă disponibile

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră - Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați

💼 PepsiCo angajează Business Development Representative și Account Development Representative.

PepsiCo este unul dintre liderii mondiali din piața băuturilor răcoritoare și snack-urilor, un portofoliu bogat în branduri diverse și mult îndrăgite de oameni din toată lumea.
Misiunea noastră este să creăm mai multe zâmbete cu fiecare sorbitură și fiecare ronțăială. Cine suntem? Suntem unul dintre liderii globali din piața băuturilor răcoritoare și a snacks-urilor. Într-un cuvânt: PepsiCo. Din 2013, suntem atestați drept Angajator de Top la nivel local, un etalon pentru întreaga industrie pentru modul în care ajutăm profesioniști să-și construiască o carieră de succes, pentru modul în care investim în tinerele talente și, mai ales, pentru cultura organizațională în care fiecare este încurajat să fie autentic. Succesul PepsiCo constă în echipe diverse, în care pasiunea, integritate și ambiția de a fi printre cei mai buni formează The PepsiCo Way. Află mai multe despre provocările lansate de PepsiCo pe întreg globul pe www.pepsicojobs.com.

Business Development Representative

Candidatul ideal
Candidatul ideal va avea:

  • Studii medii/ superioare
  • Experienta in vanzari minim 5 ani
  • Permis de conducere categoria B
  • Limba engleza: nivel mediu
  • Bune cunostinte operare PC: Microsoft Office
  • Abilitati de comunicare si negociere foarte bune
  • Abilitati de lucru cu cifrele si cunostinte financiare
  • Gandire analitica
  • Orientare spre rezultat

Descrierea jobului

Vei fi responsabil de dezvoltarea business-ului in canalul On Premise (HoReCa) din zona alocata, prin cresterea numarului de clienti activi, a volumului de vanzare si a profitabilitatii.

  • Asigura o medie lunara de minim 12 clienti vizitati pe zi;
  • Actioneaza pentru dezvoltarea bazei de clienti colaboratori On Premise din zona alocata;
  • Negociaza conform politicii comerciale a companiei contractele cu clienti noi si le reinnoieste pe cele aflate in derulare ce urmeaza sa expire;
  • Este responsabil pentru implementarea si respectarea conditilor comerciale mentionate in contractele in vigoare din zona sa, inclusiv listarea si expunerea gamei de produse in locatii;
  • Monitorizeaza eficienta contractelor si actioneaza pentru remedierea situatiei in cazul in care exista deviatii de la plan;
  • Completeaza corect si in timp util propunerile de contracte noi cu clientii On Premise din zona sa si trimiterea catre managerul direct pentru validare;
  • Este responsabil de completarea corecta si la timp a rapoartele solicitate si a documentelor necesare pentru crearea clientilor noi in sistem/ baza de date;
  • Monitorizeaza semnarea contractelor de catre client si le transmite la sediul central pentru semnare si arhivare;
  • Trimite catre seful direct un raport zilnic de vizita si saptamanal catre echipa functionala On Premise;
  • Isi revizuieste periodic activitatea impreuna cu managerul direct, pentru suport si indrumare;
  • Monitorizeaza evolutia volumului de vanzare si a numarului de clienti activi fata de obiectivele (targetele) setate si ia masuri pentru remedierea eventualelor deviatii de la plan pentru inreaga zona alocata;
  • Dezvolta o relatie pozitiva cu clientii existenti.
  • Atingerea targetului lunar de clienti noi pe brand/ ambalaj/ total;
  • Atingerea targetului lunar de Numeric Distribution pe brand/ ambalaj/ total pentru clientii de On Premise din zona sa.

Ce oferim:

  • Tichete de masa & Prima de vacanta
  • Abonament medical privat & Asigurare de viata si accident
  • Produse PepsiCo
  • Masina de serviciu
  • Dezvoltare(Cursuri interne) si crestere intr-o companie multinationala, Global Top Employer, intr-o echipa tanara si dinamica

Account Development Representative

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Permis de conducere Cat. B
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani
  • Gandire analitica si intelegere financiara
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Power Point, Word)

Ce oferim:

  • Dezoltare(Cursuri interne) si crestere intr-o companie multinationala, Global Top Employer, intr-o echipa tanara si dinamica

Responsabilitati:
Functie de executie: Mentinerea si dezvoltarea clientilor in TT, clienti top din judet.

* Viziteaza zilnic un anumit numar de clienti, cu focus specific pe fiecare client;
* Negociaza si asigura un nivel de executie in conformitate cu politicile PepsiCo;
* Este responsabil de dezvoltarea clientilor prin cresterea portofoliului si prin obtinerea de plasari suplimentare;
* Transmite zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari;
* Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile;
* Interactioneaza cu echipa de vanzari si coordoneaza activitatea agentilor pentru a asigura realizarea obiectivelor de executie;
* Colaboreaza cu managerii zonali pentru a alinia cel mai bun plan de dezvoltare pentru clientii din zona alocata, in vederea atingerii obiectivelor;
* Negociaza contractele cu clientii din zona alocata si sa se asigura de implementarea lor;
* Propune departamentelor de Trade marketing, dezvoltare si Traditional Trade, noi instrumente si abordari, cu scopul de a pune in aplicare cu succes a planurilor de dezvoltare pentru clientii de top.

Descrierea companiei

About PepsiCo PepsiCo products are enjoyed by consumers more than one billion times a day in more than 200 countries and territories around the world. PepsiCo generated more than $64 billion in net revenue in 2018, driven by a complementary food and beverage portfolio that includes Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker and Tropicana. PepsiCo’s product portfolio includes a wide range of enjoyable foods and beverages, including 22 brands that generate more than $1 billion each in estimated annual retail sales. Guiding PepsiCo is our vision to Be the Global Leader in Convenient Foods and Beverages by Winning with Purpose. “Winning with Purpose” reflects our ambition to win sustainably in the marketplace and embed purpose into all aspects of the business. For more information, visit www.pepsico.com.

Cei interesați pot trimite CV-ul la adresa de e-mail mariacristina.limbosu@pepsico.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *