💼 Alătură-te echipei Vega!

    Alege ce ți se potrivește din lista de joburi disponibilă:

    ⮞ HR Generalist

    ⮞ Recepționist hotel

    HR Generalist

    Ocupantul poziției va trebui să atingă rezultate în două arii de activitate:

    1.Să aibă privirea de ansamblu și să administreze procesele de recrutare și selecție, de administrare personal și salarizare.

    2.Să dezvolte sau să îmbunătățească, după caz, celelalte procese HR din companie cum ar fi: evaluarea performanței, identificarea nevoilor de training, managementul talentelor și employer branding.

    Persoana aleasă va fi responsabilă de:

    Conducerea și/sau oferirea suportului în procesul de recrutare și validarea membrilor noi în companie, asigurând astfel numărul optim și calitatea resursei umane.

    Coordonarea activității de onboarding și induction a persoanelor nou angajate.

    Coordonarea exit interviurilor și centralizarea feedback-urilor angjaților, propunând soluții de îmbunătățire în cadrul companiei

    Centralizarea CO,evidenta CM,centralizarea pontajelor si a tichetelor de masa in vederea intocmirii statelor de plata

    Întocmirea și administrarea dosarelor de angajare, a contractelor de muncă, a actelor adiționale și a documentelor specifice departamentului de resurse umane;

    Înregistrarea informațiilor în REVISAL.

    Se asigură, cu ajutorul managerilor de department, de implementarea corectă a diferitelor procese de HR cum ar fi evaluarea performanței, identificarea nevoilor de training, programe de dezvoltare profesională și plan de succesiune.

    Monitorizarea, împreună cu managerii de departamente, a respectării procedurilor si a modului de lucru stabilit, facilitând astfel buna funcționare a activităților.

    Calitatea muncii și a serviciilor prestate, asumarea responsabilității pentru activitatea prestată.

    Cunoașterea schimbărilor intervenite în legislația muncii și asigurarea aplicarii ei in companie.

    Relaționarea cu ITM-ul și instituțiile de control.

    Pregătirea, analizarea și prezentarea rapoartelor HR periodice și la cerere.

    HR Generalist va avea contact frecvent cu departamentele de: operațional, vănzări & marketing, financiar și cu Managerul General, va raporta la Managerul Financiar. Poziția va fi locată în Galați.

    Cerințele postului:

    Studii superioare de specialitate.

    Minim 5 ani de experiență într-o poziție similară.

    Foarte bune cunoștințe de legislație în domeniul muncii și de bugetare salarială.

    Capacitatea de a manipula în mod corespunzător informații sensibile și confidențiale.

    Gândire analitică și abilități de planificare, organizare și prioritizare a activităților.

    Recepționist hotel

    Candidatul ideal:

    Cunostinte bune de limba engleza, disponibilitate pentru lucru in ture de noapte.

    Sa dea dovada de seriozitate si corectitudine, sa aibe o atitudine pozitiva, sa-i placa sa lucreze cu oamenii, sa fie sociabil. Bune cunostinte de limba engleza.

    Oferim conditii de munca intr-un mediu profesionist alaturi de o echipa tanara si entuziasta, un pachet salarial motivant.

    Responsabilitati si beneficii:

    Activitatea la cele mai inalte standarde in ceea ce priveste produsul si serviciul cazarii, respectarea procedurilor de lucru; promotor al imaginii pozitive catre toti clientii.

    Cunostinte profesionale aferente activitatilor din receptie

    Comunicare

    Limba engleza

    Cunostinte calculator (Fidelio, Office).

    Calitati personale:

    Prezenta fizica placuta

    Responsabilitate pentru munca prestata

    Politicos, amabil

    Inclinatie pentru lucrul cu clienti, spirit comercial

    Memorie vizuala dezvoltata

    Echilibru emotional, adaptabilitate, intuitie

    Spirit de echipa

    Seriozitate.

    Descrierea companiei:

    Compania face parte din cel mai mare grup de firme din Galati, fiind intr-o dezvoltare continua. Cu o echipa tanara si dinamica, prin calitatea desavarsita a produselor si serviciilor, cele 2 hoteluri, Vega Hotel, respectiv Faleza Hotel by Vega, si-a mentinut pozitia de lider de piata de la inaugurare si pana in prezent.

    Cei interesați, pot trimite CV-ul pe adresa de e-mail office@vegahotel.ro sau pot suna la numărul de telefon 0742033033.

    0 comentarii

    Lasă un răspuns

    Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *